RECEPCE 720 994 550    POLOHA Havlíčkova 5624/34b, Jihlava

Mohlo by Vás zajímat

Jak zvládáme i nezvládáme

Nouzový stav - ZÁKAZ NÁVŠTĚV

ZÁKAZ NÁVŠTĚV 9. 10. 2020

Kontakt s klienty Domova Střbrné Terasy

Návštěvy jinak

Chybíte nám

Nákupy pro Vaše blízké

Oznámení a žádost o pomoc

2. 12. dílčí informace k návštěvám

NÁVŠTĚVY 5. - 19. 12. 2020 AKTUALIZOVÁNO 9. 12.

Mikulášská nadílka

NÁVŠTĚVY od 4. 1. 2021


Zobrazit vše

Jak zvládáme i nezvládáme

V úterý, 22. září přišel i do našeho Domova pro seniory Stříbrné Terasy podzim. Přinesl s sebou nejen pošmourné a deštivé dny, ale i mnoho otazníků. Jak to všechno zvládneme? Každý podzim je pro naše klienty náročný. Se změnou počasí se pomalu začínají objevovat smutné nálady, letní sluníčko je pryč a dlouhá zima za dveřmi. Do těchto úvah se leckomu vloudí i otázka: „Jak to tady zvládnu, když už i návštěvy rodin jsou omezovány?“
Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké skloubit dohromady chod rodiny a práci v zaměstnání spolu s koronavirovými opatřeními. Vidím ale, o kolik těžší jsou opatření pro obyvatele našeho domova. Jejich blízcí za nimi mohou přijít jen v omezeném počtu a čase, navíc jsou všichni schováni pod rouškami.
Abychom tyto útrapy co nejvíce zmírnili a „přivedli klienty na jiné myšlenky“, připravili jsme jim v rámci Týdne sociálních služeb takový program, o kterém víme, že je potěší. Tentokrát se sice koná bez přítomnosti veřejnosti a za zpřísněných opatření, radost ale určitě přinese všem zúčastněným.
Turnaj v kuželkách, podzimní aranžování, divadelní představení a posezení s muzikou či domácí vinobraní – to je jen malá ukázka toho, co tentokrát v Týdnu sociálních služeb společně zažíváme. Hlavně se navzájem povzbuzujeme, přejeme si všechno dobré a těšíme se z každé maličkosti, kterou můžeme společně zažít. Velká radost k nám do domova přilétla třeba s přáníčky, která pro naše klienty vyrobily děti z MŠ Beránek v Malém Beranově, děti ze ZŠ Kollárova v Jihlavě, děti ze ZŠ Havlíčkova v Jihlavě a děti ze ZŠ speciální a praktické v Jihlavě k příležitosti dne seniorů (1. října). Jsme moc rádi za děti, jejich paní učitelky a pány učitele, kteří na tento skvělý nápad přišli a přáníčka nám poslali. Děkujeme.

 
Vypracovala: Mgr. Lenka Vencová

Kontaktní spojení

Domov Stříbrné Terasy


provozovatel:
DS Stříbrné Terasy o.p.s.
Havlíčkova 5624/34b, 586 01 Jihlava
IČ: 28274466
ID dat. schránky: 68yqevk
GPS: 49°24’11.236″N, 15°35’20.973″E

Podílí se na projektu
© Domov seniorů Stříbrné terasy 2021 | realizace 3nicom websolutions s.r.o.